UBEZPIECZENIE CIĄGNIKA SIODŁOWEGO
Jak powszechnie wiadomo, ubezpieczenie ciągnika siodłowego należy do obowiązku właściciela i jest ono porównywalnie droższe od ubezpieczeń pozostałych rodzajów pojazdów. Właściciele firm, prowadzący przeważnie działalność w zakresie transportu drogowego ponoszą co roku ogromne koszta związane z utrzymaniem swoich ciągników siodłowych. Korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń poczynisz duże oszczędności, gdyż w odpowiedzi otrzymasz wszystkie oferty na ubezpieczenie ciągnika siodłowego i wybierzesz najkorzystniejszą. Ponadto do wybranych ofert udzielimy Ci dodatkowej zniżki dostępnej wyłącznie na naszym portalu. Zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza poniżej.
Sprawdź poniżej oferty ubezpieczenia ciągnika siodłowego! Porównywarka ubezpieczeń!
Co wpływa na cenę OC ciągnika siodłowego?
Na kwotę obowiązkowego ubezpieczenia OC, jaką przyjdzie nam zapłacić za ubezpieczenie ciągnika siodłowego wpływ ma wiele zmiennych. Przede wszystkimi głównym wyznacznikiem jest historia szkodowości oraz historia przebiegu ubezpieczeń komunikacyjnych właściciela pojazdu. To właściciel jest dawcą zniżek i na podstawie podanego pesela system pobiera automatycznie dane zapisane w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Składki za ubezpieczenie ciągnika siodłowego liczymy również po numerze REGON. Taka konieczność występuje w przypadku, gdy właścicielem pojazdu jest spółka lub też użytkownikiem pojazdu jest firma będąca leasingobiorcą i posiadająca osobowość prawną. W przypadku ubezpieczenia na działalność gospodarczą ubezpieczenie kalkulowane jest wyłącznie po peselu, ponieważ w dowodzie rejestracyjnym występuje osoba fizyczna.
Pozostałe kryteria wpływające na cenę OC ubezpieczenia ciągnika siodłowego.
- marka i model ciągnika siodłowego
- pojemność oraz moc silnika tira
- rok produkcji ciągnika samochodowego
- kod pocztowy miejsca rejestracji pojazdu
- pkd przedsiębiorcy, jeśli pojazd użytkowany w firmie
- rodzaj wykonywanej działalności gospodarczej właściciela
- zakres terytorialny poruszania się ciągnika po drogach
- historia szkodowości właściciela
- ilość pojazdów właściciela
- historia ubezpieczeniowa dawcy zniżek
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC ciągnika siodłowego?
Ciągniki siodłowe podlegają ciągłej eksploatacji i przemierzają w dużej mierze wiele kilometrów. Ponadto użytkowane są zazwyczaj przez wiele osób będących często pracownikami lub podwykonawcami właściciela. Są to pojazdy wielkogabarytowe, które pomimo wyśmienicie wyszkolonych kierowców narażone są na różne kolizje w ruchu drogowym. Do tego dochodzą takie ryzyka jak zmęczenie, przepracowanie, złe warunki pogodowe lub narażenie na kradzież lub rozbój. Brak ubezpieczenia AC w przypadku zaistnienia niesprzyjającej nam okoliczności może narazić właściciela na poważne straty finansowe sięgające od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.
Ile kosztuje ubezpieczenie AC na ciągnik siodłowy?
Ubezpieczenia ciągnika siodłowego w zakresie Auto Casco uzależnione jest od wszystkich czynników branych pod uwagę również przy kalkulacji ubezpieczenia OC. Natomiast trend panujący przy ubezpieczaniu popularnie zwanych tirów jest zupełnie odwrotny niż w przypadku samochodów osobowych. Cena za ubezpieczenie AC ciągnika siodłowego jest zazwyczaj dużo niższa niż obowiązkowe OC. Warto wziąć również pod uwagę, że kupując AC i OC na ciągnik siodłowy jednocześnie składka za oba ryzyka maleje. Nazywamy to tzw. ubezpieczeniami pakietowymi. Reasumując ciężko jest stwierdzić jednoznacznie ile klient zapłaci za ubezpieczenie aczkolwiek z doświadczenia możemy przekazać, że średnio składki dla bezszkodowych klientów wynoszą około 1000 zł za auto casco na sumę rzędu 100 000 zł wzwyż. Zachęcamy do wypełnienia formularzu na naszej stronie, abyśmy mogli przedstawić Państwu oferty.
Ile wynosi kara za brak OC ciągnika siodłowego?
W przypadku braku ważnego ubezpieczenia tira zachodzi luka w przebiegu ubezpieczenia. Taki stan rzeczy skutkuje negatywnymi dla nas finansowo konsekwencjami. Poniżej prezentujemy wykaz kar dla pojazdów ciężarowych i ciągników siodłowych. Prezentowana taryfikacja kar sporządzona została na 2021 rok. Warto nadmienić, że kary tego zwiększają się co roku.
Co jeszcze nam grozi w przypadku braku ważnego OC tira?
W momencie braku ważnego OC tira zmuszeni będziemy w przypadku spowodowania kolizji pokryć koszty zaistniałej szkody właścicielowi poszkodowanego pojazdu. Ponadto będziemy zmuszeni również opłacić leczenie poszkodowanej osoby w ruchu lądowym bądź co gorsza odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze uiszczenie zadośćuczynienia rodzinie poszkodowanego w przypadku jego śmierci. Dlatego tak ważne i istotne jest posiadanie ważnej polisy ubezpieczeniowej. Należy dodać, że ta polisa musi być nie tyle co wykupiona a również opłacona. Brak opłaconej polisy może skutkować także mandatem drogowym nałożonym przez funkcjonariusza policji.
Porównywarka ubezpieczeń ciągników samochodowych – Dlaczego warto skorzystać?
Skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń daje Ci możliwość porównania ofert wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych dostępnych na rynku. Spośród wszystkich ubezpieczycieli nasi agenci wybiorą dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę dla Twojego ciągnika samochodowego. Na rynku jest masa ofert i towarzystw i odnalezienie się w tym przyprawia o zawrót głowy. Dajemy Ci możliwość uniknięcia tej czasochłonnej czynności. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na naszej stronie a my zajmiemy się resztą. W odpowiedzi na Twoje zapytanie uzyskasz szczegółowe propozycje wraz z dodatkową zniżką dostępną wyłącznie na portalu ubezpieczenietira.pl Jeżeli poszukujesz ofert na inne pojazdy to proponujemy Ci skorzystanie z naszych pozostałych kalkulatorów:
- porównywarka ubezpieczeń pojazdów ciężarowych
- porównywarka ubezpieczeń samochodów dostawczych o dmc. do 3,5 tony.
- kalkulator ubezpieczeń flotowych
- kalkulator ubezpieczeń obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej
- porównywarka ubezpieczeń assistance dedykowanych dla ciągników siodłowych
- porównywarka ubezpieczeń naczep
Jeżeli interesują Cię inne ubezpieczenia, które nie są dedykowanymi ofertami dla pojazdów roboczych to zapraszamy na nasze pozostałe witryny internetowe takie jak:
- www.ubezpieczkorzystnie.pl (tu znajdziesz ubezpieczenia pojazdów osobowych, ubezpieczenia majątkowe, życiowe i inne)
- www.grupowe-ubezpieczenie.pl (tu ubezpieczysz na życie swoich pracowników!)
Czym różni się ubezpieczenie ciągnika siodłowego od ubezpieczenia ciągnika balastowego?
Ciągnik siodłowy to pojazd przeznaczony do transportu, który służy przeważnie do ciągnięcia pozostałych pojazdów bezsilnikowych głównie naczep ciężarowych. Taki rodzaj tira wyposażony jest w tzw. siodło, które służy do łączenia naczepy z pojazdem.
Ciągnik balastowy natomiast to ciągnik samochodowy, który jest dociążony specjalnym balastem. Taki pojazd służy do ciągnięcia wieloosiowych przyczep o wyższej ładowności niż naczepy montowane w przypadku pierwszego rodzaju pojazdu. Służy on także do ciągnięcia innych pozostałych pojazdów o dużej masie własnej. Balast zamontowany w ciągniku balastowym zwiększa przyczepność kół do drogi. Ciągnik balastowy ma na celu ciągnięcie naczep i innych pojazdów nie posiadających własnego układu hamulcowego co pozwala na ciągnięcie naczepy lub zestawu naczep mających większą masę od masy własnej pojazdu ciągnącego.
Ubezpieczenie tych dwóch różnych rodzajów pojazdów różni się nieznacznie od siebie. Ubezpieczenie ciągnika balastowego będzie z reguły trochę droższe gdyż taki pojazd wraz z możliwym do ciągnięcia większym zestawem pojazdów oraz większą toną załadunku sprawia siłą rzeczy większe ryzyko na drodze. Także istotne jest aby w trakcie kalkulacji podać poprawną informację z dowodu rejestracyjnego z jakim pojazdem mamy do czynienia.